Івано-Франківський фаховий коледж технологій та бізнесу

Приймальна директора

Івано-Франківськ
вул. Коновальця, 140

Переосмислюючи життя, удосконалюємося

16 Січня 2023

Переосмислюючи життя, удосконалюємося

16 січня відбулося спільне засідання керівників груп на тему:  «Керівник групи як суб’єкт партнерської взаємодії». 

Розалія Токар, методист коледжу, виступила з питанням «Взаємодія керівника групи з суб’єктами освітнього процесу на засадах партнерства в умовах воєнного стану: виклики, інструменти та можливості».  Говорячи про  педагогічне партнерство як  напрям, який включає систему методів і прийомів виховання та навчання на засадах гуманізму і творчого підходу до розвитку особистості, виокремила основні принципи: повага до особистості, доброзичливість і позитивне ставлення, довіра у відносинах і стосунках, діалог – взаємодія – взаємоповага, розподілене лідерство ….

Тренінги «Яким має бути, на вашу думку, керівник групи?», «Проблеми у виховній роботі. Шляхи їх вирішення» переконливо демонстрували, що в даний час ефективним  є педагогічне партнерство. Для такої роботи було запропоновано  ряд важливих ідей та прийомів: «Ведення діалогу»,  «Внесення мотиву», «Персональна винятковість»,  «Мобілізація активності або педагогічне виконання», «Висока оцінка деталі»,  рекомендовано певні кроки трансформації діяльності керівника групи.                                                             

Марія Карпець, цікаво та змістовно розповіла про  інноваційні методичні кейси форм та методів діяльності керівника групи, поєднання індивідуальних, групових та масових форм роботи.  Частково ознайомила з програмою виховних годин «Я. Ми. Країна» спецкурсу «Культура добросусідства».   Ознайомила з різними рівнями програми:  «Я» ,  «Ми»,  «Моя країна – Україна».  Акцентувала увагу на позитивних результатах педагогічного партнерства   зі студентами.    

 На засіданні обговорювалися також шляхи реалізації виховних проєктів коледжу: «Мій родовід», «Вишивана Україна», «Сліди війни в моїй родині», «Впусти небеса у свою душу». Анна Першина з особливим хвилюванням і переживаннями  за долю України, її захисників  розповіла про   волонтерську діяльність  свою, керівників груп і студентів у наданні допомоги ЗСУ. Тетяна Доміна, продемонструвавши відеофрагменти, зворушливо поділилася думками і враженнями про дітей сиротинця містечка Милосердя святого Миколая (Крихівці, Івано-Франківська область).

Важливою  була спільна думка-висновок: «Переосмислюючи життя, удосконалюємося. Місія керівника групи – підтримати студента, створити умови для самореалізації на основі партнерства між педагогом, студентом і батьками».