Івано-Франківський фаховий коледж технологій та бізнесу

Приймальна директора

Івано-Франківськ
вул. Коновальця, 140

Як Верховна Рада України впливає на відновлення країни

09 Травня 2023

Як Верховна Рада України впливає на відновлення країни

9-го травня на базі нашого коледжу відбулося засідання Клубу Активної Громади: «Як Верховна Рада України впливає на відновлення країни” у рамках проєкту «Парламент та громадяни: відкритий діалог у період війни». До проведення долучилася викладачка коледжу, голова студпрофкому, Наталя Стефінин, а участь у заході взяли 20 студентів та студенток нашого навчального закладу.

«Якщо ти не цікавишся політикою, це не означає, що політика не цікавиться тобою», – ця фраза, сказана на початку події пані Наталією, стала лейтмотивом всього тренінгу.

Основні акценти було зроблено на такі теми:

– особливості формування Плану відновлення країни, його зміст та джерела коштів на реалізацію;

– як можна посилити взаємодію та зміцнити взаємну довіру між депутатами Верховної Ради та громадянами;

– особливості роботи Верховної Ради України та народних депутатів у період воєнного стану;

– інструменти взаємодії громадян (зокрема, виборців) із народними депутатами;

– інструменти участі громадян у житті громади та як впливати на місцеву владу, тощо.

Також студентська молодь, використовуючи бажані риси для народних обранців та цифрові навички, спробувала створити їх (депутатів) портрети. Що приємно, були зображення і депутатів, і депутаток.

«Тема даного тренінгу дуже актуальна для нас, оскільки ми вже повнолітні і можемо використовувати інструменти участі громадян, про які ми сьогодні почули»,- сказала наприкінці одна із учасниць Клубу.

Якщо проаналізувати питання, які задавала молодь на тренінгу, то робимо висновок, що молодь дуже цікавить питання майна і заробітку депутатів, а також чи є методи позбавити депутата/депутатки мандата, якщо він/вона не виправдали очікувань своїх виборців.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка».

Проєкт «Парламент та громадяни: відкритий діалог у період війни» реалізується громадською організацією «Інститут Республіка» в межах Програми USAID «РАДА: наступне покоління», що виконується ГО «Інтерньюз Україна».