Івано-Франківський фаховий коледж технологій та бізнесу

Приймальна директора

Івано-Франківськ
вул. Коновальця, 140

«Світ ловив мене та не впіймав…»

03 Січня 2023

«Світ ловив мене та не впіймав…»

3 грудня 2022 року Україна відзначила 300 років від дня народження Григорія Сковороди — видатного українського філософа-містика, богослова, поета, педагога, музиканта, який мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом». Світ Сковороди відкривався б нам багатьма гранями, якби не внесла в наше життя свої корективи війна, яку розпочали рашисти 24 лютого. Російські окупанти зруйнували Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка під Харковом 7 травня 2022 року, але не вбили його творчість і пам’ять про нього.

 Педагогічне вчення видатного українського філософа розкрили педагоги коледжу  3 січня  на   педагогічних читаннях  «Сучасні аспекти впровадження педагогічної спадщини  Г. Сковороди в практику роботи  коледжу».

ПЛАН

  • «Він мудрий словом, розумом, життям…» (далекий і сучасний Григорій Сковорода)
  • Використання педагогічного вчення  Г. Сковороди при підготовці кваліфікованих професіоналів
  •  Сучасні тенденції у вихованні здобувачів освіти, опираючись на філософію Г. Сковороди
  • Розвиток потенціалу та творчих здібностей здобувачів освіти в ракурсі педагогічних ідей Сковороди Г.С.

Орися ТРІЩУК, методист коледжу; Іван ПРОТАС,  викладач філософії; Віра ЛУШТВА та  Марія КАРПЕЦЬ, викладачі української мови та літератури;   розкрили багатогранний світ  Григорія Сковороди, відмітивши, що він  був культурним проривом свого часу: свіжим голосом, із сучасними поглядами і широким світоглядом, одним із національних героїв України, про якого мають знати українці.

У час, коли свобода нашої країни вкотре під загрозою, розуміння власної культурної ідентичності, переосмислення історичної спадщини, плекання особистої та національної свободи особливо важливі. Шлях українців до свободи ― довгий і тернистий. Переконані, що ми до неї прийдемо по-справжньому лише тоді, коли кожен українець знайде її в собі. Віримо, що такі важливі постаті, як Сковорода, допоможуть кожному відчути актуальність його ідей і відіграють важливу роль у нашій національній ідентичності.