Івано-Франківський фаховий коледж технологій та бізнесу

Приймальна директора

Івано-Франківськ
вул. Коновальця, 140

Про слово української мови..

15 Листопада 2022

Про слово української мови..

Що таке українізація і чи відбувається вона сьогодні? Якою ми бачимо українськість? Талановитим відгуком саме на українізацію стала комедія М. Куліша «Мина Мазайло», яку зіграли студенти коледжу 15 листопада під керівництвом викладача циклової комісії філологічних дисциплін Марії Широких.
Запропонована інсценівка – це слово про слово, а конкретніше, про слово української мови, що становить неоціненний скарб нашої молодої держави України. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато того, чим може гордитися наш народ.
Студенти продемонстрували, яким САМЕ є нове відчуття старих тем на прикладі цього твору, який звучить сьогодні не лише неймовірно дотепно, а й так, наче був написаний учора.
      Отож, твори Куліша — не лише дорогоцінна коштовність української літератури, а й неабиякий спосіб звірити нас із українцями сторічної давнини і пересвідчитися, що чимало питань, які ми дискутуємо сьогодні, як нові, були важливими для наших попередників.
      Глядачі побачили, як у різних епізодах в оригінальній формі письменник розкриває багатство, красу, неповторність української мови.