Івано-Франківський державний коледж технологій та бізнесу

(0342) 53-14-00

інформаційна лінія
08:00-18:00 щодня

27 лютого 2020 року, в рамках тижня циклової комісії суспільних дисциплін, Оршуляк Б.В. та студентами групи ГРС/ГО-54-І було проведено захід, присвячений 130-річчю від дня народження Осипа Сорохтея, українського митця, січового стрільця, який жив і працював у Станіславі.

Художник і графік Осип Сорохтей, який жив та творив на початку ХХ ст., випускник Краківської академії мистецтв, вояк Легіону українських січових стрільців, скромний гімназійний учитель у Станіславові, один із найгостріших за соціальною орієнтацією і трагічних за невизнаністю таланту західноукраїнських митців. Загалом знайдено понад тисячу його творів. Вони представлені, в основному, у Львівській галереї мистецтв та Івано-Франківському художньому музеї, а 1987 року вони експонувалися на виставці українського мистецтва з колекцій Канади і США (м. Торонто).

Художньо-освітня діяльність О. Сорохтея гідно поцінована громадськістю м. Івано-Франківська. У фондах Івано-Франківського обласного художнього музею зберігають твори митця, одну з вулиць міста названо його іменем. Зусиллями Л. Сорохтей створено Музей Осипа Сорохтея в одному з училищ міста. А нещодавно Івано-Франківській дитячій художній школі присвоєно ім’я цього видатного галицького художника-педагога.