Івано-Франківський державний коледж технологій та бізнесу

(0342) 53-14-00

інформаційна лінія
08:00-18:00 щодня

Відділення туризму та готельно-ресторанного бізнесу

Завідувач відділення - Головата Марія Василівна, викладач вищої категорії

 

 

Починаючи з вересня 1993 року  наш навчальний заклад, один із перших закладів області, здійснив підготовку молодших спеціалістів зі спеціальності «Організація обслуговування в готелях і туристичних комплексах». Уже тоді було зрозуміло, що рекреаційні можливості регіону будуть потребувати фахівців туристичної і готельно-ресторанної справи. Цьому сприяло запровадження спеціальності «Організація комерційної діяльності в ресторанах і туристично-готельних комплексах» за спільним українсько-німецьким навчальним планом у рамках реалізації першого етапу проекту співпраці в Асоціації навчальних закладів України туристичного і готельного профілю.

Минав час, який вносив свої корективи, але підготовка освічених, висококваліфікованих фахівців для сфери готельно-ресторанного бізнесу та туризму, конкурентоспроможних на сучасному ринку праці, стало головним завдання коледжу.

Відділення з багатою історією, освітніми традиціями та інноваційними цілями розвитку, які дозволяють удосконалювати фахові компетентності та формувати професіонала. Викладачі циклової комісії туризму та готельно-ресторанного бізнесу постійно працюють над підвищенням науково-теоретичного рівня, систематично організовують студентську пошуково-дослідницьку роботу, залучають студентів до виступів в олімпіадах.

Креативний підхід, здоровий дух змагань, відчуття власної причетності до кожної справи в коледжі забезпечують високий рівень теоретичної і практичної підготовки студентів, робить їх життя цікавим та змістовним.

 Одним із напрямків пошукової роботи є  вивчення релігійних святинь західного регіону України як об’єктів паломницького туризму. Результатом стало створення стендів «Чудотворні ікони Божої Матері на західних теренах України» та «Путівник прочанина».

Традиційним святом коледжу є день посвяти в туристи для студентів-першокурсників спеціальностей «Туризм», «Готельно-ресторанна справа». Особлива увага приділяється екскурсіям та подорожам, адже, це не лише сприяє патріотичному, естетичному вихованню молоді, а й формує практичні вміння та навички майбутніх фахівців туристичної галузі та готельно-ресторанної індустрії.

Одним із найважливіших аспектів роботи відділення, як і всього навчального закладу,  є практична діяльність студентів. Протягом багатьох років склалася тісна співпраця з багатьма туристичними, готельними та ресторанними підприємствами міста та області. Починаючи з березня 2003 року, наші студенти проходили практику у Туреччині, Єгипті, Федеративній Республіці Німеччина, Польщі, Болгарії.

На відділення туризму та готельно-ресторанного бізнесу для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра з 2020 року здійснюється підготовка:

Галузь знань: 24 Сфера обслуговування

Спеціальність:  

 

241 Готельно-ресторанна справа

242Туризм

 

Готельно-ресторанна справа - актуальна, цікава, перспективна спеціальність, орієнтована на активних юнаків і дівчат, які мають бажання реалізувати себе у сфері гостинності. Це – вивчення іноземних мов, інноваційне поєднання готель-ресторан, високий престиж професії.

 

Освітньо-професійна програма:Готельне обслуговування

Кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з готельного обслуговування

Форма навчання:денна

Термін навчання: 3 роки і 5 місяців на основі базової загальної середньої освіти (9 класів)

Джерела фінансування: за регіональним замовленням , кошти фізичних та юридичних осіб

 

Фахівець з готельного обслуговування забезпечує високий рівень управління закладами готельного господарства та організовує прийом, розміщення та комплексне обслуговування гостя відповідно до його потреб, мети й умов подорожі. Готуються для роботи в готелях, туристичних і санаторно-курортних комплексах, здатний займати такі посади:

·                     керівник малого підприємства-готелю;

·                     завідувач корпусу готелю;

·                     завідувач номерного фонду готелю;

·                     завідувач поверху готелю;

·                     керуючий готелем (пансіонатом, кемпінгом та ін.);

·                     адміністратор готелю;

·                     фахівець з готельного обслуговування;

·                     стюард (готелі та інші місця розміщення).

 

Освітньо-професійна програма: Ресторанне обслуговування

Кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з ресторанного обслуговування

Форма навчання:денна

Термін навчання: 2 роки 10 місяців на основі базової загальної середньої освіти   (9 класів)

Джерела фінансування: за регіональним замовленням , кошти фізичних та юридичних осіб

 

Фахівець з ресторанного обслуговування є однією із найбільш престижних та високооплачуваних професій, що дає змогу цілеспрямованій, енергійній молодій людині реалізувати свої знання, навички та здібності. Умілий та знаючий фахівець сфери ресторанного обслуговування забезпечує ефективну роботу закладу, гнучко реагує на потреби гостей, враховуючи їхні потреби та очікування, робить все, щоб відвідувачі закладу захотіли прийти знову, тим самим забезпечує стабільний прибуток і добру репутацію ресторану. Попит на фахівців у сфері ресторанного бізнесу з кожним роком зростає, так як зростає кількість ресторанів, барів і кафе. Займає такі посади:

·                     менеджер закладу ресторанного господарства (ресторатор);

·                     адміністратор залу (метрдотель);

·                     фахівець ресторанної служби (хостес);

·                     завідуючого складом;

·                     агентом з постачання;

·                     метрдотель;

·                     офіціант;

·                     бармен;

·                     сомельє

 

242 Туризм

Кваліфікація: фаховий молодший бакалавр з туристичного обслуговування

Форма навчання: денна

Термін навчання: 3 роки і 5 місяців на основі базової загальної середньої освіти (9 класів), 2 роки і 5 місяців на основі повної загальної середньої освіти (11 класів)

Джерела фінансування: за регіональним замовленням , кошти фізичних та юридичних осіб

 

Туризм – це професія, яка відкриває світ. Одна з найважливіших галузей світового господарства, індустрія, що включає: готельні підприємства, транспортні засоби, об'єкти харчування, розважального, пізнавального, ділового, оздоровчого, спортивного та іншого призначення, підприємства, що здійснюють тур операторську і тур агентську діяльність, а також організації, що надають екскурсійні послуги і послуги гідів-перекладачів.

Робота у туристичному бізнесі – це шанс потрапити в привілейований світ, сповнений екзотичними подорожами, захоплюючими подіями і яскравими враженнями, спілкуванням з цікавими людьми, можливістю побачити і пізнати інші країни. Успішна кар’єра в туризмі неодмінно пов’язана зі знанням іноземних мов, географії, історії, культури, релігії, психології, бізнесу та інших спеціальних знань, які засвоюються під час навчання. Займають такі посади:

·                     керівник підрозділу у туристично-рекреаційній справі;

·                     завідувач туристичного агентства;

·                     директор малої фірми (рекламно-туристичної та ін.);

·                     завідувач бюро (подорожей,екскурсій);

·                     агент з організації туризму;

·                     гід в подорожах;

·                     екскурсовод;

·                     фахівець з туристичного обслуговування;

·                     фахівець з рекреації;

·                     фахівець з організації дозвілля;

·                     фахівець із туристичної безпеки;

·                     організатор подорожей (екскурсій);

·                     фахівець з розвитку сільського туризму;

·                     керівник туристської групи;

·                     стюард (послуги в дорозі)

 

Приєднуйтесь до студентської родини!

 

Наші випускники продовжують навчання у вищих навчальних закладах України та Європи, створюють власні туристичні фірми, працюють у сфері зеленого туризму, в туристичних агенціях, готелях та ресторанних комплексах нашої країни та за її межами.

 

 

 Будемо раді з ВАМИ зустрітися.